ФЕРУС, АДРИЈАНА-КЕШ И БЛАГОЈА ГРУЕВСКИ ВО ВИЕНА

Share Button

Почитувани пријатели,

срдечно Ве покануваме во сабота, 10.10.2014 год. од 19:00 час. на одлична и незаборавна забава, сите заедно да го прославиме денот на народното востание во Македонија 11 Октомври 1941 година.

Оваа прослава ќе биде посебна бидејќи ќе имаме чест да не забавуваат наши тројца познати естрадени уметници,

° Фолк-пејачката Адријана Ацевска – Кеш

° Фолк-пејачот Благоја Груевски

° Кралот на ромската музика, , виртуозот на саксофон Ферус Мустафов

и добро позантиот Да-Ди Бенд

IMG_3537

Покрај загарантираната забава, за љубителите на добрата кујна ќе се погриживме да има покрај ладните појалоци и скара cо врвни скараџии.

►►► Каде: – Siemenststrasse 26, 1210 Wien
►►► Кога: – 10.10.2015 год. од 19:00 час.
►►► Колку: – Влез: 15,- Еур.

Картите за седење се пуштени во продажба и се нумерирани во ограничен број, се продаваат во просторите на МПЦО „Свети Наум Охридски“ Виена на, Siemenststrasse 26, 1210 Wien

Информации и резервации:


► Љупчо Д. +43 (0)6765581805
► Златко Н. +43 (0)6763475992
► Роберт П. +43 (0)676879935078

п.с. КУПЕТЕ НАВРЕМЕ КАРТИ И РАЗЕРВИРАЈТЕ СИ МЕСТО!НЕКА НИ Е ЧЕСТИТ ПРАЗНИКОТ!
11