СВЕТА АРХИЕРЕЙСКА ЛИТУРГИЙА

Share Button

Драги Верници сакаме да ве информираме дека нашиот Митрополит Европски Господин Пимен ќе биде во нашата црковна општина на 14-ти и 15-ти септември.
Во Недела, 15-ти септември со почеток од 10 часот, ќе биде ОТСЛУЖЕНА СВЕТА АРХИЕРЕЙСКА ЛИТУРГИЙА на која ќе чиноначалствува Негово Високопреосвештенство Митрополит Европски Господин Пимен.

После Литургијата во дворот ќе биде осветен и пуштен во употреба новиот бунар (пумпа).


Oд 13 часот заеднички ручек со сите верници во салата, кој ќе биде припремен од
МПЦО Свети Наум Охридски.