ТЕЛАТА НА МПЦО „СВ.НАУМ ОХРИДСКИ“ ВИЕНА ЗА 2016/2017 БЕА ИЗБРАНИ НА ПРВИОТ СОСТАНОК КОЈ СЕ ОДРЖА НА 24.02.2016 год.

Share Button


logo mpco

ЦУО – ЦРКОВЕН УПРАВЕН ОДБОР

Претседател

ДОМАЗАТОВСКИ Љупчо

Подпретседател

ДИШЛИЕВСКИ Спасе

Секретар

ПЕТРЕСКИ Роберт

Благајник

КИСЕЛОСКИ Борис

Заменик Благајник

ДИШЛИЕСКИ Љупчо

ЧЛЕНОВИ НА УПРАВНИОТ ОДБОР

Парохиски свештеник – Отец ТАШКОВСКИ Валентин

Почесен претседатели – ЛАЗОВСКИ Димче

АВРАМОСКИ Богоја

БЕЛЕСКА Олгица

ТРТПОСКИ Николче

ИЛИЌ Тони

НИКОЛОСКИ Златко

ЈАНКОВ Цветан

ЈАКИМОВСКИ Јонче

КАЈМАКОСКА Ружа

КРСТЕВКА Снеже

КОВАЧКИ Ице

МИТЕВСКИ Дејан

МИТАНОВСКИ Александар

МИТРЕВСКИ Живко

ПЕЦЕВА Елизабета

СТАНОЕВСКИ Ѓорѓи

ТАНЕВ Ѓорѓи

КО – КОНТРОЛЕН ОДБОР

ЧЛЕНОВИ

ЃОРЕСКИ Јоне
ЈАКИМОСКИ Мишко
ЛЕВКОВСКА Антоанета

СО – СОВЕТОДАВЕН ОДБОР
(„СУД НА ЧЕСТТА“)

ЧЛЕНОВИ

АНТЕВСКИ Чедо
КИСЕЛОСКА Роза
НАЈДОСКИ Горан

24

♥ ☯ ❀ МАСКЕНБАЛ 2016 ❀ ☯ ♥

Share Button

ЈуПиИи уште една детска манифестација!ッ

narren-0062 ♥♥♥ narren-0062 ♥♥♥ narren-0062

♫ МАСКЕНБАЛ ЗА ГОЛЕМИ И МАЛИ ♫

10910_294263620701524_385986619_n

㋡ ⓂⒶⓈⓀⒺⓃⒷⒶⓁ ㋡

Недела,13.03.2016 почеток од 13:00 час.

☛ Прочка под маска, ден на кој секој може да биде што сака 🙂

♥ Игрaње, пеење, смеење и дружење со детски песнички.

♥ На наше задоволство на овој маскембал ќе имаме гости од ЛИНЦ кој ќе не се престават со македонски ора.

Воглавно маскембал ќе помине во знакот на натпреварување со заеднички друштвени игри, за на крај сите заедно да ја избереме најубавата МАСКА на маскенбалот.

♥ За дечињата ќе има КРОФНИ, и многу други слатки работи како и богата домашна трпеза (закуски) за возрасните припремени од нашите домаќинки.

Маскенбалот ќе се одржи во просториите на
МПЦО „Св.Наум Охридски“ на Siemensstrasse 26, 1210 Wien.

* ВЛЕЗОТ е БЕСПЛАТЕН! *

(татковци, мајки, чичковци, тетки, вујковци, вујни, дедовци и баби ајде сите да се маскираме заедно со нашите МИЛИ дечиња.)

clowngeh

clowngehПрослава „8ми Март“ во Виена со Марјан Коцев

Share Button

z51-sreken

▸По повод интернационалниот ден на жената „8ми Март“,
во петок на 4-ти Март 2016 год. во салата на МПЦО „Св.Наум Охридски“ Виена ќе се организира голема забава со македонската естрадна ѕвезда шармантниот МАРЈАН КОЦЕВ!

12662453_1655556118032629_2394430679415124210_n

▸ Се надеваме дека и оваа година најдовме соодветен уметник за оваа традиционална вечер и Ве покануваме заеднички да оддадеме почит на жената и оваа вечер да помини во духот на рамноправноста.

☛ Покрај загарантираната забава, за љубителите на добрата кујна се погриживме да има покрај ладните појалоци и скара cо врвни скараџии.

Почеток на концертот е од 19:00 часот.

▸ Влез: 15,- Еур.(за млади од 12 до 17 год. 10,- Еур.)
– За припадничките на понежниот пол е вклучена и гратис конзумација, 1 пијалок!

Информација за мажите 🙂


НА ОВАА ЗАБАВА ПРИОРИТЕТ ИМААТ ПРИПАДНИЧКИТЕ НА ПОНЕЖНИОТ ПОЛ (ЖЕНИТЕ), КАРТИТЕ ЌЕ СЕ НУМЕРИРАНИ И ВО ОГРАНИЧЕН БРОЈ!


▸ КАРТИТЕ се пуштени во продажба
се купуваат лично во просторите на МПЦО „Св.Наум Охридски“ Виена!

⛪Локација: Siemensstrasse 26, 1210 Wien

Просториите се отворени:
– Петок од 17:00 до 22:00 часот
– Сабота од 17:00 до 22:00 часот
– Недела од 10:00 до 17:00 часот

☛ Информации:

Роберт ПЕТРЕСКИ

☏ +43 (0)676/4926733
☏ 0676/87993507

Со почит,

ЦУО на МПЦО„Св.Наум Охридски“ – Виена

АНЕТА И ГРУПА МОЛИКА ПОВТОРНО ВО ВИЕНА

Share Button

Почитувани, пријатна чест и посебно задоволство ни е да Ве поканиме на уште една одлична и незаборавна забава.
● Овојпат ќе се забавуваме со македонската Витни Хјустон, единствената Анета Мицевска и момчињата од групата „Молика“!!!

1

▸▸▸ ПЕТОК, 12.02.2016 год. ◂◂◂

♪♩♫ почеток од 19:00 часот

2

> Влез: 15,- Еур.<

☻(за млади од 12 до 17 год. 10,-Еур.)

Картите за седење се нумерирани и во ограничен број, се резервираат и продаваат во просторите на МПЦО „Свети Наум Охридски“ Виена на Siemenststrasse 26, 1210 Wien.

п.с. КУПЕТЕ НАВРЕМЕ КАРТИ И РАЗЕРВИРАЈТЕ СИ МЕСТО!


3

☛ Информации и резервации:

Роберт П.

☏ +43 (0)676/4926733
☏ 0676/879935078

Со почит,
ЦУО на МПЦО„Св.Наум Охридски“-Виена™

ФЕРУС, АДРИЈАНА-КЕШ И БЛАГОЈА ГРУЕВСКИ ВО ВИЕНА

Share Button

Почитувани пријатели,

срдечно Ве покануваме во сабота, 10.10.2014 год. од 19:00 час. на одлична и незаборавна забава, сите заедно да го прославиме денот на народното востание во Македонија 11 Октомври 1941 година.

Оваа прослава ќе биде посебна бидејќи ќе имаме чест да не забавуваат наши тројца познати естрадени уметници,

° Фолк-пејачката Адријана Ацевска – Кеш

° Фолк-пејачот Благоја Груевски

° Кралот на ромската музика, , виртуозот на саксофон Ферус Мустафов

и добро позантиот Да-Ди Бенд

IMG_3537

Покрај загарантираната забава, за љубителите на добрата кујна ќе се погриживме да има покрај ладните појалоци и скара cо врвни скараџии.

►►► Каде: – Siemenststrasse 26, 1210 Wien
►►► Кога: – 10.10.2015 год. од 19:00 час.
►►► Колку: – Влез: 15,- Еур.

Картите за седење се пуштени во продажба и се нумерирани во ограничен број, се продаваат во просторите на МПЦО „Свети Наум Охридски“ Виена на, Siemenststrasse 26, 1210 Wien

Информации и резервации:


► Љупчо Д. +43 (0)6765581805
► Златко Н. +43 (0)6763475992
► Роберт П. +43 (0)676879935078

п.с. КУПЕТЕ НАВРЕМЕ КАРТИ И РАЗЕРВИРАЈТЕ СИ МЕСТО!НЕКА НИ Е ЧЕСТИТ ПРАЗНИКОТ!
11

Прослава „8ми Март“ 2015

Share Button

По повод интернационалниот ден на жената „8ми Март“, во сабота на 7-ми Март 2015 год. во салата на МПЦО „Св.Наум Охридски“ Виена голем концерт и забава со македонската естрадна ѕвезда шармантниот КИРИЛ МИТОСКИ!

10955076_10203462528225822_1583760462_o

Се надеваме дека и оваа година најдовме соодветен уметник за оваа традиционална вечер и ве покануваме заеднички да им оддадеме почит на жената и таа вечер да помини во духот на рамноправноста.

Покрај загарантираната забава, за љубителите на добрата кујна се погриживме да има покрај ладните појалоци и скара cо врвни скараџии.

Почеток на концертот 20 час.

Влез 10 ЕУР. за младинци од 12 до 17г. влез ЕУР 5,-. за деца до 11г. влезот е бесплатен!